Bugun...Dha Yurt Bülteni 5

55 bin Suriyeli, bayram için ülkelerine gidiyorKURBAN Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek için online randevu alan 55 bin Suriyelinin, Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan geçişleri sürüyor.

facebook-paylas
Tarih: 06-08-2018 11:40

Dha Yurt Bülteni 5

55 bin Suriyeli, bayram için ülkelerine gidiyor

KURBAN Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek için online randevu alan 55 bin Suriyelinin, Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan geçişleri sürüyor.

Kurban Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek isteyen 55 bin Suriyeli, Kilis Valiliği'nin izniyle online randevu oluşturdu. Öncüpınar Sınır Kapısı'na gelen Suriyeliler, sıcak havaya rağmen saatlerce bekliyor. İşlemleri tamamlanan Suriyeliler, sınırı geçip, ülkelerine gidiyor. İşlemlerini tamamlayıp  ülkesine geçen Suriyelilerin sayısının 6 bini aştığı belirtildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

----------------------------------

Bekleyen Suriyeliler

Oluşan kuyruk

Kalabalıktan görüntüler

Yapılan röportajlar

Genel ve detay görüntüler

Haber-Kamera: Reşit ÇELEBİOĞLU-KİLİS-

396 MB

==============

Genç hemşire çalıştığı hastanede yaşamını yitirdi

Yavuz YILMAZ/ İNEGÖL (Bursa), -BURSA'nın İnegöl İlçesi'nde Devlet Hastanesi'nde hemşire olarak görev yapan 29 yaşındaki Yağmur Temur Bolat beynindeki ur nedeniyle tedavi gördüğü çalıştığı hastanede yaşamını yitirdi Talihsiz hemşire gözyaşları ile son yolculuğuna uğurlandı.

İnegöl Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Servisi'nde görev yapan Yağmur Temur Bolat, beynindeki tümör nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu. Genç hemşire, tedavi olduğu  yıllardır çalıştığı hastanenin yoğun bakım ünitesinde dün hayatını kaybetti.  Evli ve 2 çocuk annesi olan Yağmur Temur Bolat'ın ölümü ailesini ve çalışma arkadaşlarını yasa boğdu.  Devlet Hastanesi yönetimi, hayatını kaybeden genç hemşire için hastane morgunda tören düzenlendi. Yüzlerce sağlık çalışanının katıldığı törende, gözyaşları sel oldu. Talihsiz kadının cenazesi, yapılan duanın ardından bugün öğlen Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Mahmudiye mezarlığında toprağa verilecek

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

Cenaze töreninden görüntüler

Detaylar

==============

Şehit bebek Bedirhan'ın ismi anaokuluna verildi

 

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde aracıyla seyir halindeyken PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu annesi Nurcan Karakaya (25) ile birlikte şehit olan 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa'nın isimleri ilçedeki anaokuluna verildi.

Yüksekova'da 31 Temmuz'da, eşi Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya'yı görev yaptığı üs bölgesinde ziyaret ettikten sonra kendi otomobiliyle dönüşe geçen Nurcan Karakaya ve oğlu Bedirhan Mustafa Karakaya, PKK'lı teröristlerin el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit oldu. Sivas'ın Şarkışla ilçesine getirilen anne ve oğlunun cenazeleri ilçe şehitliğinde toprağa verildi.

Türkiye'yi yasa boğan olayın ardından harekete geçen Sivas Valiliği, anne ve oğlunun isimlerini ilçedeki okullara verilmesini kararlaştırdı. 10 aylık Bedirhan Mustafa Karakaya'nın ismi Yıldırım Mahallesi'ndeki bir ana okuluna verildi. Vali Davut Gül, Şarkışla ilçesine giderek, Kaymakamı Akif Pektaş ile birlikte Şehit Bebek Bedirhan Mustafa Karakaya Anaokulu'nu ziyaret etti. Anne Nurcan Karakaya'nın isminin de yapımı devam eden 16 derslikli bir okula verileceği açıklandı. 

Vali Gül, yaptığı açıklamada; geçtiğimiz günlerde şehit düşen Nurcan Karakaya ve 10 aylık bebeği Bedirhan Mustafa'nın isimlerini ilçedeki 2 okula verdiklerini ifade ederek, "İnşallah Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece; anne ve yavrumuzun ismi sonsuza kadar yaşayacak. Şehitlerimize ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyiz.Toplumda derin iz bırakan bu üzücü olaylar sonrası ailelerimizin gönüllerini ferah tutmak istiyoruz" dedi.

Vali Gül, daha sonra şehitler için Muhsin Yazıcıoğlu Camisinde düzenlenen mevlit programına katıldı. Gül, mevlit programının ardından; şehidin ailesini ziyaret ederek taziyede bulundu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-Anaokulundan görüntü

-Tabelada yer alan isim

-Vali Gül'ün açıklamaları

Haber: SİVAS,

(291 mb)

GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ

=====================

En büyük hayali sahneye incecik vücutla çıkıp caz söylemek

ANTALYA'da ATSO Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü öğrencisi Seray Akyıldız (17), fazla kilolarından kurtulmak için tüp mide ameliyatı oldu. Akyıldız, sahneye incecik vücutla çıkıp caz söyleyeceği günlerin hayalini kuruyor.

ATSO Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü 12'nci sınıf öğrencisi Seray Akyıldız, doğumunun ardından sürekli kilo almaya başladı. Her zaman yaşıtlarından daha kilolu olan Akyıldız, kilo verebilmek için uzun süre diyet ve spor yapmasına rağmen 104 kilonun altına inmeyi başaramadı. Sonunda tüp mide ameliyatı olmaya karar veren lise öğrencisi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 31 Temmuz tarihinde başarılı bir ameliyat geçirdi. Ameliyatın hemen ardından 3 kilo veren Seray Akyıldız, istediği kiloya inerek çok sevdiği sahneye incecik vücutla çıkacağı günlerin hayalini kuruyor.

'KREŞE GİDERKEN 36 KİLOYDUM'

Her zaman yaşıtlarından daha kilolu olduğunu belirten Seray Akyıldız, "5-6 yaşlarında kreşe giderken 36 kilo olduğumu hatırlıyorum. Bu yaşa kadar hiç kilo veremedim. Hep kiloluydum" dedi. Ameliyata girmeden önce 104 kilo olduğunu belirten Akyıldız, bir müzik öğrencisi olarak sahneye de çıktığını belirterek, "Sahnede kilolu olunca insanın özgüveni de olmuyor. Artık genç kız oldum. Üniversiteye gideceğim. Bir türlü kilo veremeyince hem kariyerim hem daha sağlıklı bir hayat için ameliyat olmaya karar verdim" diye konuştu.

'HEDEFİM CAZ SANATÇISI OLMAK'

Gelecekle ilgili hayallerinden de söz eden Akyıldız, "İyi bir caz sanatçısı olmak istiyorum" dedi. Bugüne kadar yapamadığı çok fazla şey olduğunu anlatan Akyıldız, "Sahneye çıkarken kısa bir elbise giymek istiyorum. Herkesin yaptığı gibi normal mağazalardan alışveriş yapabilmek istiyorum. Sokağa çıkarken rahatça şortla dolaşabilmek istiyorum. Mesela spor yapabilmek istiyorum. Koşmak istiyorum. Bunları yapamıyordum. Özellikle spor yaparken çok zorlanıyordum. Umarım bunları yapabileceğim" dedi.

İŞTAHINA HAKİM OLAMIYORDU

Anne Bengi Akyıldız ise Seray'ın 3 kilo 300 gram dünyaya geldiğini belirterek, "Çok iştahlı bir bebek olduğu için yemeden dolayı sürekli kilosu arttı. Yaşıtlarından kiloluydu. Her zaman normal kilonun üzerindeydi" dedi. Seray'ın endokrin açısından bir sorunu olmadığını, kilosunun tamamen iştaha bağlı olduğunu aktaran anne, "İştahına hakim olamıyordu. Tabi çocukken çok farkında değildi ama ileri yaşlarda rahatsız olmaya başladı. Kilo vermek için her yolu denedi. Diyet, spor yaptı ama başaramayınca ameliyata karar verdi" diye konuştu.

SERAY EN GENÇ HASTALARDAN BİRİ

Tüp mide ameliyatını gerçekleştiren Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği'nden Doç.Dr. Mehmet Tahir Oruç, Seray'ın en genç hastalarından biri olduğunu belirtti. Tüp mide ameliyatlarının 18-65 yaş arasında güvenli olarak yapıldığını ifade eden Doç.Dr. Oruç, "18 yaş grubu altındakileri hastaları ise bireysel olarak tek tek değerlendiriyoruz. Eğer ameliyat sonrası diyete uyabileceğine ve bu ameliyat sonrasını düzenli sürdüreceğine kanaat getirirsek bu hastaları ameliyat ediyoruz. Dünya litaratüründe de 14-18 yaş grubu arasındaki hastaların bu şekilde değerlendirilerek ameliyat edilebileceği söyleniyor" dedi.

1 YIL SONRA FAZLA KİLOLARIN YÜZDE 70'İ KAYBEDİLİYOR

Bu tip ameliyatlardan sonra ilk birkaç ay içerisinde hastaların hızlı kilo kaybı yaşadığını vurgulayan Doç.Dr. Oruç, "Bu, belli bir beslenme düzeninde fazla kalori alamamaktan kaynaklanıyor. Ardından daha standart bir kilo kaybı sağlanıyor. 1 yıl içinde bu kilo kaybı düzenli olarak sürüyor. Hastalarımız 1 yılın sonunda fazla kilolarının yüzde 70'ini kaybetmiş oluyor" diye konuştu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-------------------------

Eğitim araştırma hastanesi dış plan görüntü

Servis dış plan görüntü

Seray Akyıldız ve annesi koridorda yürürken görüntüsü

Seray Akyıldız ve annesi odada görüntü

RÖP 1: Seray Akkıydız

Seray Akyıldız yatakta caz söylerken

Doktor Oruç hasta ile sohbeti

RÖP 2: Doç. Dr. Mehmet Tahir Oruç

RÖP 3: Bengi Akyıldız ( Anne )

Seray Akyıldız Sahnede caz söylerken 

Detaylar

597 MB --- 04.48  ///  HD

Haber: Selma KUNAR-Kamera: Mehmet KILIÇASLAN/ANTALYA,

====================

Antalya emniyetinin kraliçesi' ikinci emekliliğini bekliyor

ANTALYA Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Atlıpolis Amirliği'nde kullanılan, İngiliz ırkı, 'Kraliçe' isimli 19 yaşındaki at, uzun yıllar pistlerde yarıştırıldıktan sonra emekli edilerek, emniyete bağışlandı. 'Kraliçe', çiftliğe yeni at gelmesi halinde aktif görevlerde kullanılmayacak.

Antalya Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı olarak hizmet veren Atlıpolis Amirliği, üstün ırk atlarıyla dikkat çekiyor. İngiliz, Alman ve Fransız ırklarından 8 atın bakımı ve eğitimi, Konyaaltı ilçesi Çakırlar bölgesindeki çiftlikte yapılıyor. Antalya Emniyet Müdürlüğü'nce açılan ihalelerin yanı sıra hayırseverler tarafından yapılan hibelerle çiftlik zenginleştiriliyor. 

İngiliz ırkı, 'Kraliçe' isimli 19 yaşındaki atın da Antalya Emniyet Müdürlüğü at envanterine hibeyle kaydı yapıldı. 'Kraliçe', uzun yıllar pistlerde yarıştırıldıktan sonra emekli edilerek, sahibi tarafından Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağışlandı. Atlar arasında en yaşlı olan 'Kraliçe', asayiş olaylarında kullanılıyor. Çiftliğe yeni at alınması halinde 'Kraliçe', ikinci kez emekli edilerek, aktif görevlerde kullanılmayacak. 'Kraliçe' de diğer atlar gibi görevin ardından verilen havuç ve şekeri büyük keyifle yiyor. '25 yıldır atlıpolis birliğinde görev yapan başpolis memuru Nevzat Budak, asil duruşu, görevdeki üstün başarısı ve çok uysal olduğu için ata 'Kraliçe' adını verdiklerini söyledi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

----------------------

Çiflikten ve atlardan detay görüntü

Kraliçe isimli atdan detay görüntü

Röp 1: baş polis memuru Nevzat Budak

Detaylar

197 MB 1.38 (HD)

Haber: Alparslan ÇINAR- Kamera: Emrah GÜL/ANTALYA,

===============

Serinlemek için girdiği denizde boğuldu

KIRKLARELİ'nin Vize ilçesindeki Panayır iskelesi plajında denize giren Zafer Yamak (33), tüm uyarılara rağmen dalgalı denizde yüzmek isterken boğularak hayatını kaybetti.

Vize ilçesindeki Panayır iskelesi plajında, Kıyıköy Jandarma Komutanlığı ekipleri, denizin dalgalı oluşu nedeniyle uyarılarda bulundu. Buna rağmen denize girdiği belirtilen Zafer Yamak bir süre sonra gözden kayboldu. Yamak'ın boğulduğunu görenler durumu hemen ekiplere bildirdi. Sahil güvenlik dalgıçları tarafından bulunan Zafer Yamak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yamak'ın cenazesi Vize nöbetçi Cumhuriyet Savcısının yaptığı ilk incelemenin ardından İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi. İstanbul'dan arkadaşlarıyla geldiği öğrenilen Zafer Yamak'ın ölüm haberini duyan yakınları sinir krizi geçirirken, Vize İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Evli ve iki çocuk babası Yamak'ın cenazesinin memleketi Giresun'un Eynesil ilçesinde defnedileceği öğrenildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-Denizde arama çalışmaları

-Zafer Yamak'ın cesedinin çıkarılması

-Genel görüntüler

Haber-Kamera: Onur KAYA/VİZE(Kırklareli),
Kaynak: www.haberler.com

Bu haber 497 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 27 18 2 7 43 13 61 +30
2 Galatasaray 27 16 4 7 58 27 55 +31
3 Beşiktaş 27 14 5 8 58 36 50 +22
4 Trabzonspor 27 13 7 7 49 37 46 +12
5 Yeni Malatyaspor 27 10 10 7 37 36 37 +1
6 Kasımpaşa 27 11 12 4 46 49 37 -3
7 Alanyaspor 27 11 12 4 29 33 37 -4
8 Kayserispor 27 9 9 9 27 35 36 -8
9 Atiker Konyaspor 27 8 8 11 32 32 35 0
10 Antalyaspor 27 10 12 5 30 45 35 -15
11 Çaykur Rizespor 27 8 9 10 39 40 34 -1
12 Sivasspor 27 9 11 7 39 42 34 -3
13 Fenerbahçe 27 7 9 11 33 38 32 -5
14 MKE Ankaragücü 27 9 13 5 28 42 32 -14
15 Bursaspor 27 5 9 13 24 32 28 -8
16 Göztepe 27 8 16 3 26 35 27 -9
17 Akhisarspor 27 6 15 6 28 44 24 -16
18 BB Erzurumspor 27 4 13 10 27 37 22 -10
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 13 9 2 2 23 8 29
2 Ümraniyespor 15 9 4 2 22 12 29
3 Denizlispor 14 8 2 4 27 12 28
4 Hatayspor 14 7 2 5 23 9 26
5 Altınordu 14 7 3 4 24 12 25
6 Gazişehir Gaziantep FK 14 7 4 3 20 10 24
7 Balıkesirspor Baltok 14 7 4 3 18 17 24
8 Adana Demirspor 13 6 3 4 21 11 22
9 Boluspor 14 6 4 4 20 12 22
10 Osmanlıspor FK 15 7 7 1 19 18 22
11 İstanbulspor 13 6 4 3 21 21 21
12 Eskişehirspor 14 5 3 6 17 17 21
13 Altay 14 5 5 4 17 13 19
14 Giresunspor 14 4 7 3 15 18 15
15 Adanaspor 14 3 6 5 19 19 14
16 Afjet Afyonspor 14 3 7 4 16 25 13
17 Elazığspor 14 3 8 3 15 22 12
18 Kardemir Karabükspor 14 0 12 2 6 33 2
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 15 12 1 2 42 11 38
2 Fatih Karagümrük 15 11 2 2 30 14 35
3 Tuzlaspor 15 10 3 2 36 12 32
4 Menemen Belediyespor 15 9 2 4 32 18 31
5 Sivas Belediyespor 15 8 3 4 27 19 28
6 Bandırmaspor 15 8 4 3 25 15 27
7 Şanlıurfaspor 15 7 3 5 21 12 26
8 Etimesgut Belediyespor 15 6 3 6 18 13 24
9 Kırklarelispor 16 6 4 6 20 16 24
10 Kahramanmaraşspor 15 7 5 3 18 15 24
11 Zonguldak Kömürspor 15 6 4 5 16 13 23
12 Tarsus İdman Yurdu 14 6 4 4 27 23 22
13 Pendikspor 15 5 3 7 22 18 22
14 Bak Spor 15 4 4 7 16 25 19
15 Tokatspor 15 5 8 2 14 17 17
16 Fethiyespor 15 3 5 7 11 17 16
17 Konya Anadolu Selçukspor 15 3 5 7 21 28 16
18 Darıca Gençlerbirliği 15 3 9 3 12 27 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 14 9 0 5 28 12 32
2 Hekimoğlu Trabzon 14 8 1 5 21 7 29
3 Tire 1922 14 7 0 7 21 8 28
4 Nevşehir Belediyespor 14 7 1 6 29 14 27
5 Ergene Velimeşe 15 8 4 3 22 14 27
6 Şile Yıldızspor 14 7 5 2 31 19 23
7 Karaköprü Belediyespor 14 7 5 2 23 18 23
8 Silivrispor 14 6 4 4 16 9 22
9 Yomraspor 14 5 2 7 18 12 22
10 Artvin Hopaspor 14 5 2 7 13 8 22
11 Erzin Belediyespor 14 5 3 6 22 14 21
12 Erbaaspor 14 5 4 5 18 12 20
13 Gebzespor 15 5 5 5 16 13 20
14 Kozan Belediyespor 14 4 3 7 14 13 19
15 Batman Petrolspor 14 5 5 4 12 15 19
16 Büyükçekmece Tepecikspor 14 5 7 2 16 18 17
17 Körfez Spor Kulübü 14 1 10 3 8 30 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 12/04/2019 Bursaspor vs Trabzonspor (H:1)
 13/04/2019 Atiker Konyaspor vs Sivasspor
 13/04/2019 Çaykur Rizespor vs Göztepe
 13/04/2019 Beşiktaş vs Medipol Başakşehir
 14/04/2019 Kayserispor vs MKE Ankaragücü
 14/04/2019 Antalyaspor vs Kasımpaşa
 14/04/2019 Yeni Malatyaspor vs Alanyaspor
 14/04/2019 Fenerbahçe vs Galatasaray
 15/04/2019 BB Erzurumspor vs Akhisarspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 11/04/2019 Adana Demirspor vs Ümraniyespor
 12/04/2019 İstanbulspor vs Osmanlıspor FK
 13/04/2019 Hatayspor vs Afjet Afyonspor
 13/04/2019 Denizlispor vs Boluspor
 13/04/2019 Eskişehirspor vs Elazığspor
 14/04/2019 Kardemir Karabükspor vs Giresunspor
 14/04/2019 Gençlerbirliği vs Balıkesirspor Baltok
 14/04/2019 Gazişehir Gaziantep FK vs Adanaspor
 15/04/2019 Adana Demirspor vs Altay
 15/04/2019 Adana Demirspor - Altay Adana Demirspor ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Adana Demirspor yenilmez
 11/04/2019 Adana Demirspor - Ümraniyespor Adana Demirspor ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Adana Demirspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 13/04/2019 Fethiyespor vs Etimesgut Belediyespor
 13/04/2019 Menemen Belediyespor vs Pendikspor
 13/04/2019 Tuzlaspor vs Manisa BBSK
 14/04/2019 Darıca Gençlerbirliği vs Şanlıurfaspor
 14/04/2019 Fatih Karagümrük vs Anadolu Selçukspor
 14/04/2019 Kahramanmaraşspor vs Bak Spor
 14/04/2019 Sivas Belediyespor vs Kırklarelispor
 14/04/2019 Tarsus İdman Yurdu vs Zonguldak Kömürspor
 14/04/2019 Tokatspor vs Bandırmaspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 13/04/2019 Silivrispor vs Gebzespor
 14/04/2019 Artvin Hopaspor vs Batman Petrolspor
 14/04/2019 Karaköprü Belediyespor vs Ergene Velimeşe
 14/04/2019 Kozan Belediyespor vs Hekimoğlu Trabzon
 14/04/2019 Körfez Spor Kulübü vs Büyükçekmece Tepecikspor
 14/04/2019 Nazilli Belediyespor vs Yomraspor
 14/04/2019 Nevşehir Belediyespor vs Erbaaspor
 14/04/2019 Tire 1922 vs Şile Yıldızspor
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI